Maitseained

Kvaliteetsed maitseained Kreekast

Kreeka mäetee, Salvei, Kummel, Piparmünt

Kreeka mägitee on juba ammusest ajast tuntud kui immuunsüsteemi tugevdaja. Tänu oma antiseptiliste ja antibakteriaalse omadustele stimuleerib mägitee organismi nii kehaliselt kui ka vaimselt.

Salvei on enim tuntud ravimtaimena, kuid teda kasutatakse edukalt ka maitseainena. Sobib hästi liha, rasvase kalaga, kartuliga ning stimuleerib organismi.

Kummel on väga hea nii aroomi kui maitse poolest. Ravimteena on tal palju kasulikke omadusi.

Piparmünt on Kreekas laiemalt levinud. Kasutatakse kastmetes, salatites ja liha, pirukate ning magustoitude küpsetamisel. Piparmündi antibakteriaalsete ja antiseptiliste omaduste tõttu on see hea ravimtaim halitoosi vastu.

Tüümian, Oregano, Rosmariin, Basiilik

Tüümian on päris levinud maitsetaim erinevate rahvaste köökides. Kasutatakse sageli kurkide ja tomatite konserveerimiseks. Sobib suurepäraselt linnutoitudega ning muudab hõrkudeks ka liha- ja kalatoidud.

Oregano on ilmselt kõige laiemalt levinud Kreeka maitseaine. Kuivatatud oreganol on iseloomulik aroom ning see on väga kasulik kõikide roogade, eriti kastmete valmistamisel.

Rosmariin on laiemalt levinud Kreekas. Kasutatakse kartuli, liha, suppide, puuviljade ja mereandide küpsetamisel. Rosmariini saab kasutada ka magustoitudes või teetaimena. Samuti on rosmariin tuntust kogunud loodusliku antiseptikuna.

Basiilik on omaduste poolest päris sarnane oreganoga. Kasutatakse pitsa, liha, mereandide, suppide ja pasteetide valmistamisel. Sobib hästi koos rosmariini, mündi või peterselliga.